کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک

اثر جان مکسول کوتزی از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: مینو مشیری-جایزه من بوکر

این رمان برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ به چاپ رسید. داستان این رمان درباره پسربچه ای به نام مایکل ک است که فرزند زنی فقیر بوده و مانند یک بچه عقب مانده، جدا از جامعه اطرافش زندگی می‌کند. چاپ اول ترجمه پیش رو از این کتاب در سال ۸۵ توسط نشر نو منتشر شد و حالا چاپ سومش با طرح جلد جدید منتشر شده است. صاحب نظران، کوتسیا را یک شکاک بسیار دقیق می‌نامند که بی رحمانه از منطق سفاک و اصول اخلاقی سطحی و بزک کرده تمدن غرب انتقاد می‌کند. این نویسنده مرد گوشه گیر و آرامی‌است و به ندرت با رسانه‌های گروهی ارتباط دارد و اگر لازم بداند ترجیح می‌دهد این کار از طریق پست الکترونیکی باشد. کتاب‌های کوتسیا حجیم نیستند و اغلب به ۳۰۰ صفحه هم نمی‌رسند. او در رمان‌های «زندگی و زمانه مایکل ک» و «در انتظار وحشی‌ها» از مردان و زنانی نوشته که با تاریخ دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از درونمایه‌های اصلی رمان‌های کوتسیا، ارزش‌ها و رفتارهای حاصل از سیستم حکومتی آپارتهاید در آفریقاست که عقیده دارد در هر کجای جهان می‌تواند به وقوع بپیوندد. در رمان «زندگی و زمانه مایکل ک» حرف ک، یادآور شخصیت جوزف ک کافکاست. به این ترتیب حقارت انسان در سیطره بوروکراسی رژیم آپارتهاید به نمایش گذاشته می‌شود. مایکل حتی لایق آن نیست که نامش به طور کامل به زبان بیاید.


خرید کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک
جستجوی کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک در گودریدز

معرفی کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک از نگاه کاربران
آیا زندگی یک سفر است؟ و چگونه زنده ماندن زمانی که تمام جهان به نظر می رسد در برابر شما خلاص می شود؟ اولین قدم این بود که از طرف شکاف به سمت پایین بکشیم تا آن را در پایین از بالای صفحه گسترده تر و به تخت گریل مسطح کند. پایان باریک او با سنگین سنگ مسدود شده است. سپس سه پست حصار را در سراسر شکاف گذاشت و روی آنها ورق آهن، با سنگهای اساسی برای نگه داشتن آن گذاشت. او اکنون یک غار یا نهار دارد و پنج پا عمق دارد. برای فرار از طوفان باید کوچکتر و کوچکتر شود. او خود را نه به عنوان چیزی سنگین که مسیر آن را پشت سر گذاشت، بلکه اگر چیزی به عنوان یک نقاشی بر روی سطح زمین بیش از حد عمیق به خواب می رسد تا متوجه خراش پاهای مورچه، ریزه دندان پروانه، ریزش گرد و غبار شود. \"برای تبدیل شدن به عاری از جهان، باید آماده باشد تا آگاهی آن ها را کاهش دهد تا آنکه به نقطه ای بی نهایت تبدیل شود.

مشاهده لینک اصلی
من شکایت نمی کنم که کتاب سرگرم کننده نباشد نه، اما شکایت من نیست. شکایت من این بود که شخصیت اصلی غیر واقعی و بی نظیر بود. وقتی کسی را از طریق مایکل دیدیم، نژادش را نمی بینیم. چرا اینطور است؟ از آنجا که مایکل بیش از حد خالص روح است برای تشخیص چنین تفاوت هایی. چقدر آزار دهنده بود. تنها اشاره ای به نژاد در کتاب بود. این از دیدگاه پزشکان بود. در هر جای دیگری در کتاب، شخصیت ها به طور کامل از صفات نژادی جدا نیستند. من این روش بسیار ضعیفی را برای ماهیت آپارتاید آفریقای جنوبی پیدا کردم. مایکل K. انسان نبود. او ایده آل لباس یک انسان بود. او هرگز گرسنه نبود، خشمگین نبود و یا خواستهای متضاد داشت. من فقط شخصیت هایی مثل این را دوست ندارم. من نمی تونم با آنها ارتباط برقرار کنم

مشاهده لینک اصلی
مرتب کردن به عنوان خوانده شده آسان - قطعا قانع کننده است، به عنوان آن را به شما جاروب می کند - اما نه یک کتاب آسان، به عنوان مربوط به تم ها. اندیشمند و مؤثر، آن را به فردیت و تنهایی در یک جامعه مجبور و مستقل زندانی می کند و آن چه را که از آن می گیرد، برای فرار از آن همه، که همه را از طریق زندگی یک مرد که به روش های مختلف بی گناه است، رفع می کند.

مشاهده لینک اصلی
به هر حال ما همه را با برخی از ناتوانی زندگی می کنیم.

مشاهده لینک اصلی
چیز عجیب و غریب در مورد J.M. Coetzee این است که من همیشه آن را کاملا دشوار به یاد داشته باشید دقیقا چه رمان های او را خوانده ام. و حتی زمانی که من موفق به انتخاب آنها را از یک خط تا قطعه های خود را شروع به همپوشانی و ادغام در ذهن من. من واقعا آگاه هستم که این واقعا معنی ندارد، از آنجایی که کتاب هایی مانند \"Disgrace\" و \"Foe\" و \"Day of a Bad Yearâ € در تنظیمات کاملا متفاوت هستند و سبک، اما با این حال من به شدت احساس می کنم که بازگشت به او مانند بازگشت به یک ژانر همه خود را، جهان با قوانین و ویژگی های خاص خود را دارد. او یک نویسنده بسیار خاص است. طرح «مایکل کیم» نسبتا ساده است. ما زندگی و زمان های شخصیت عادی را دنبال می کنیم، که به زودی از زندگی آرامشش به عنوان یک باغبان بیرون می آید، زمانی که جنگ او و مادرش را از خانه بیرون می برد و به جاده می رود. (این کتاب در زمان جنگ داخلی ظاهری در آفریقای جنوبی تنظیم شده است، اما خطوط درگیری در روایت هیچگاه روشن نیست. نژاد هیچ کس هیچ گاه ذکر نشده است.) او برداشته شده، تصویب شده، به طور متناوب به دنبال و وحشیانه، اغلب مجبور به کار دستی در پروژه های مبهم و بی معنی است. اما مایکل همیشه فرار می کند، در گذشته به سمت یک مزرعه رها شده از راه دور که در آن او معتقد است که مادرش متولد شده است، از بین می رود. او آنجا کار می کند، به تنهایی، در حال رشد مواد غذایی است. او فکر می کند و منتظر است ما از این کتاب چه می خواهیم، ​​که اغلب به نظر می رسد چیزی بیش از یک گزارش بی رحمانه از درد و رنج غیر قابل باور یک مرد است؟ آیا این همه چیز جزء تمثیل پیچیده است، طنز آزادیخواهانه در مورد ماهیت درگیری و دولت و چه چیزی ممکن است برای مردم به طور خاص خود تعیین شود؟ آیا مایکل تا کنون توانسته است شرایط خود را فراتر از حد خود قرار دهد یا آیا او تنها محصول یک جامعه آسیب دیده و تقسیم شده است؟ تمام اینها پرسش های بیشتری را مطرح می کند که پاسخ می دهد. در بعضی موارد یادآور Cormac McCarthy € ™ The Roadâ € ™؛ هرچند که تن کاملا متفاوت است، این رمان اغلب به عنوان یک کار علمی تخیلی اشتباه گرفته می شود؛ در حقیقت آن را بسیار خوب زندگی مردم را همانطور که در حال حاضر در جهان امروز زندگی می کنند (و شاید حتی برخی در آمریکای شمالی زندگی می کنند) . به همین ترتیب، در حالی که رمان کویته اغلب درمورد تنظیمات آفریقای جنوبی (ارجاع به آب و هوا، نام مکان ها، زبان و غیره) بسیار مبهم است، مایکل ک در زمان دیگری، مکان دیگری غیرممکن است. چیزی است که در مورد او تنها ماندگاری وجود دارد، مهاجر بی صدا همیشه برای یک انگلی اشتباه می ورزد که چیزی بیش از اینکه بتواند در صلح زندگی کند، اشتباه است. کتاب بسیار خوبی است و احتمالا بسیار مهم است. اما به نظر می رسد عجیب است که می گویم من از آن لذت بردم. من رمان های Coetzee را جذاب و غیر قابل تصور می شمارم، مانند کارهای عجیب و غریب مجسمه سازی در یک جنگل عمیق که به نظر می رسد از زمین جدا شده است. من نمیتوانم از طریق متن ردیابی هر گونه انگیزه، هر گونه حس «واقعی» از چیزی که ممکن است کسی را به نوشتن این رانده است. این کاملا تعجب آور نیست که بخوانید چیزی مانند \"انگور ریشو\" به طور عمده از گزارش های دوم و سوم گزارش شده از جنایات نوشته شده است، اما چه چیزی را از این؟ آیا از درد و رنج واقعی یا ذهنیت متولد شده است؟ یا هر دو؟ این کتاب برای آن چیست؟ من نمی دانم

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی و زمانه مایکل. ک


 کتاب مسیری باریک به ژرفای شمال
 کتاب تالار گرگ
 کتاب زندگی پی
 کتاب هرگز ترکم مکن
 کتاب خدای چیزهای کوچک
 کتاب گریزها