کتاب هرگز ترکم مکن

اثر کازوئو ایشی گورو از انتشارات افق - مترجم: مهدی غبرایی-جایزه من بوکر

این اثر ایشی گورو، رمان تکان‌دهنده‌ای است آکنده از احساس شکنندگی انسان معاصر، خاطرات به یادماندنی شخصیت‌هایی که رفته‌رفته به حقیقت دوران کودکی به ظاهر شاد و نیز آینده خود پی می‌برند. آنها پس از سالها درمی‌یابند که چرا موسسه «هیلشم» آنان را از کودکی پناه داده است. این کتاب درباره «کلونها» یا همان انسانهای آزمایشگاهی است و از زاویه دید شخصیتی به نام کتی اچ نقل می‌شود. «هرگز ترکم مکن» نیز مثل بیشتر کتابهای ایشی‌ گورو نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کرده است. ایشی‌گورو نامزد جایزه بوکر در این اثر خود که آن را در سال 2005 نوشته است داستان عشق، از دست‌رفتگی و حقایق زندگی را روایت می‌کند. این رمان در فهرست های مختلف منتقدان جزو برترین کتاب های چند سال اخیر قرار گرفته است و حتی در فهرست سایت آمازون در بین ۱۰۰۱ کتابی که پیش از مرگ باید خواند در رتبه اول قرار دارد. رمان را کتی اچ ۳۱ ساله پرستار روایت می کند، داستان از دوران کودکی و تحصیل او در مدرسه هیلشم آغاز می شود و کم کم با روت و تومی آشنا می شویم.داستان به آرامی و سادگی پیش می رود، این آرامش حتی ممکن است خواننده را خسته کند اما ضربه مهلک آنجایی وارد می شود که متوجه می شویم کتی و دوستانش انسان هایی واقعی نیستند و در واقع برای هدفی خاص شبیه سازی شده اند! این کلون ها قرار است بعد از پرورش اعضای بدن خود را بی هیچ پرسشی اهدا کنند. در ابتدا انگار کتی اچ راوی و تصویرگر یک مدرسه عادی است، اما این مدرسه یا بهتر بگوییم مرکز، نکات عجیبی دارد که به تدریج خواننده متوجه آنان می شود. دانش آموزان اسامی خاص دارند و هیچ یک از نام خانوادگی استفاده نمی کنند، معلمان بیشتر شبیه خواهران کلیسا رفتار می کنند و مقررات خاصی در هیلشم برقرار است. آدم های هیلشم، افرادی عادی هستند، دوستانی دارند، عواطف انسانی را به خوبی درک می کنند و مثل انسان ها زندگی می کنند. همین نکته است که «هرگز ترکم مکن» را مبدل به کتابی هولناک کرده است. هولناک نه به معنای ترس و خوف بلکه یک هراس انسانی و دردآور.


خرید کتاب هرگز ترکم مکن
جستجوی کتاب هرگز ترکم مکن در گودریدز

معرفی کتاب هرگز ترکم مکن از نگاه کاربران
بسیار ناامید کننده است، با وجود یک افتتاح کننده امیدوار کننده. این یک داستان مضحک است که به طور فزاینده ای بد گفته شده است. اگر شما نمی خواهید بدانید نقطه کلیدی طرح، مراقب باشید که جلد جلد برخی از نسخه ها را بخوانید. : (GENRE اما اگرچه اغلب به عنوان علمی تخیلی طبقه بندی می شود، من بیشتر فکر می کنم، زیرا داستان داستانی اغلب به این علت طبقه بندی می شود و نه چیزی که ذاتا علمی تخیلی در کتاب خود دارد. در حقیقت، رمان جدیدتر شدن آن: مقابله با از دست دادن بی گناهی و پذیرش مسئولیت. STYLEThe روایت بسیار صحبت می کند (که خوب است). تنظیم و PLOTITt در ابتدا در یک مدرسه شبانه روزی انگلیسی همکاری آموزشی، در یک خانه کشور دوستی و عادت معمولی وجود دارد و کودکان 5 ساله (شاید جوانتر) داشته باشند، اما از بسیاری جهات به نظر بسیار شبیه است. با این حال، از ابتدا تهدیدی نامطلوب وجود دارد و مدرسه به طور عجیبی وسواس دارد خلاقیت. دانش آموزان ناپایدار در مورد سرنوشت آنها احتمالا سایه خواننده است. ذکر شده در اوایل در مورد (مشاهده اسپویلر) [مراقبین و اهدا کنندگان و آنها را ازpeople که کاملا در اندیشه شما تردید از چگونگی شما به جهان آورده شده است و به همین دلیل @ (مخفی کردن اسپویلر)]، اما تنها در انتهای آن جزئیات مشخص شده است. فکر می کنم ممکن است از این کتاب کمی بیشتر لذت ببرم اگر Id باید آن را برای خودم انجام دهد (به جای آن که در پوشش بخواند). قسمت وسط در @ cottages @ قرار دارد که بازماندگان برای چند سال یا بیشتر زندگی می کنند و داستان به طور دقیق تر درباره کتی (راوی)، روث و تامی مبهوت می شود. این کنترول بخش اول را غافلگیر می کند: آنها می توانند سرگرمی های خود را (بیشتر و خواندن و جنس)، بدون نیاز به کار، به راحتی زندگی کنند، اما به طور فزاینده ای آگاه هستند که به زودی همه چیز تغییر خواهد کرد. امیدوار بودن. بخش نهایی سه نفر از آنها را دنبال می کند. هنگامی که آنها ترک می کنند، و این جایی است که کتاب به طور کامل هر گونه اثری از باور پذیری برای من را از دست داد. داستان پایه بیش از حد پر از سوراخ است، حتی در جهان دودویی خود را. من فقط اعتقاد ندارم که هیچ کس به معنای رفتن به چنین طولانی فوق العاده ای است که راه حل های بسیار ساده تر، سریع تر و ارزان تر وجود دارد. وقتی به عنوان خوانده شده تحت پوست، که در جهان معاصر ظاهرا طبیعی نیز تنظیم شده است، یادآوری شدم، اما روش شبیه به نظر می رسد، بیش از حد پیچیده، گران و وقت گیر برای حل یک مشکل است. همچنین، چرا مراقب سفر به دور کشور با اهدا کنندگان مختلف، به جای هر مراقب بودن در یک محل؟ این غیر قابل باور است و حتی برای داستان لازم نیست. من نیز کمی شگفت زده شدم که آنها قبول بودند به نظر می رسید مورد (spoiler مشاهده) ((کاملا پذیرفته نیست، اما بسیار)، اما من فکر می کنم در حال تولد و بزرگ شدن به طور موثر یک فرقه شستشوی مغزی ابزار بسیار قدرتمند برای ساختن افراد سرنوشت خود است. هر کسی که به طور موفقیت آمیز و به طور دائم از بین برود، خالی می شود و لزوما در رمان (مخفی کردن اسپویلر) ذکر نمی شود]. در نهایت، از بد به بدتر، با جیمز باند / بلفلد ارزان تر از داشتن یک شخصیت در نزدیکی پایان توضیح همه چیز در عجله می رود.

مشاهده لینک اصلی
اصالت؟ عملکرد؟ فردیت؟ جامعه؟ دوستی؟ عشق؟ عدالت؟ ویژگی مشخصی از بشریت چیست؟ و چه کسی به این تعریفی است؟ به نظر میرسد سوالات پرخطر در یک انگلستان دیستوپیک، @ Never Let Me Go @ به نظر میرسد یکی از آن کتابهای بسیار متفرق است که شما با عشق یا دوست داشتن یا اشتیاق آن را نفرین میکنید. من آن را دوست داشتم، هر کلمه ای از آن، از ابتدا تا انتها. برای تکمیل، یک کلمه که به نوع خاصی از وظیفه و عملکرد در جای جای عجیب و غریب پس از سال 1945 توصیف شده از طریق چشم های یک زن و شوهر از دوستان و عاشقان - برای تکمیل زندگی، چه می کند؟ آیا شما یک انسان کامل بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه شما تصور می شد؟ آیا شما حتی اگر شما DNA خود را با کسی دیگر، کسی با اولویت های بالاتر و موقعیت های بیشتر دلخواه خود را به اشتراک بگذارید، کامل است؟ آیا شما حتی اگر نقش شما در جامعه را به عنوان یک ابزار مناسب برای دیگران خدمت کنید، کامل می شوید؟ چقدر شما از طریق تربیت خود، حفاری یک ایدئولوژی سختگیرانه که در یک سیستم آموزشی تمام عیار و همهجانبه به شما تحویل داده شده است، هیچ گزینه ای ندارید، بلکه گزینه هایی است که توسط دیگران تعیین شده است؟ آیا شما حتی اگر شما را با دقت برای انجام یک هدف خارجی تحقق بخشید، تکمیل کنید؟ هنگامی که مأموریتی را که به شما تحمیل شده است را کامل کنید، مجموع زندگی شما همان چیزی است که به جامعه داده اید یا آنچه را که مخفیانه از آن نگهداری کردید برای خود نگه دارید؟ ، پاسخ این است: هنگامی که شما موفق خواهید بود ببینید چه کسی هستید، برای انعکاس آن، و تصمیم گیری های احساسی و فکری بر اساس موقعیت خود، یک انسان کامل هستید. اگر شما فکر می کنید، ببینید، احساس می کنید و دوست دارید، شما یک انسان کامل هستید، بدون توجه به آنچه جامعه ستمگر، زشت و غیر انسانی به شما در مقیاس بزرگتر می دهد. اگر افکار و احساسات شما مال شما هستند و شما می توانید آنها را با سایر افراد به اشتراک بگذارید، شما کامل هستید. در معنای مثبت کلمه. هنگامی که شما کامل، شما زندگی می کردند. شاید بیش از افرادی که بدن شما تغذیه می کنند تا دقیقه ها و ساعت ها و روزها و ماه ها و سال ها را به زندگی شخصی خود اضافه کنید. هرگز بشریت را از دست ندهید!

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** یک ناامیدی عمده. Ishiguro شروع می شود با یک فرض جالب است، اما کمی از آن خارج می شود، و به پایان می رسد با یک داستان لمس، ناراضی است. برخی از بررسی های مثبت در مورد این کتاب به نظر می رسد کمی تنگ - به نظر می رسد بر روی شباهت از خود ما @ Domed @ زندگی می کند به کسانی از کلون. اما واقعا شستن نمی کند هرگز حس نمی کنید که هیچ یک از شخصیت ها با مسائل جدی مخرب که زندگی را به ارزش زندگی می کنند مبارزه می کند؛ آنها از صحنه به عنوان گاو به صحنه رانده می شوند، به صورت شبیه سازی شده و ذرات خود را با ذوق مبهم جویدن می کنند اما در واقع زندگی خود را در دست ندارند. به نظر می رسد که سرنوشت های آینده خود را به آنها بسیج می کنند یا ذهن خود را تمرکز می کنند. بنابراین خواندن ناامید کننده است. Ishiguros به طور عمدی این داستان را با یک روش کلی پایین (که خنده دار است) به تصویر کشیده است، اما در داستان داستان خیلی زیاد است و نمایشنامه به طور پیوسته نشت می کند. با چند ایده واقعا تحریک آمیز و یک خط روایت عجیب و غریب، شما امیدوار هستیم تا اوج خود را به دست آورد. اما هنگامی که آن را می رسد، آن یک روح و روان و شرم آور است، با بسیاری از موعظه و آشکار. هر گونه تاثیر داستان ممکن است فورا رقیق شده باشد. نفرت به صدا خشن اما با گذشت زمان، کتاب به پایان رسید، احساس کردم شخصیت ها نیز ممکن است برای درونشان حکاکی شوند - به نظر نمی رسد که حاضر به ریسک هایی برای زندگی واقعی باشند.

مشاهده لینک اصلی
من این رمان را خیلی دوست داشتم برای تاریکی گوته، اما برای سوالاتی که مطرح شد. به نظر می رسد دلسوزانه است که هر گونه ظلمی که به اندازه کافی طول می کشد، به عنوان هنجار انسان پذیرفته شود، به ویژه اگر آن را به اکثریت برساند (مانند ارائه یک منبع بی پایان از اندام). ما این کار را با بی عدالت کردن قربانیان مدیریت می کنیم. هندوستان غیرقانونی و بردگان آمریکایی تنها دو نمونه از این موارد است. حتی زمانی که ما، به عنوان @ روشنفکران @ انسان، به عقب برگردیم به بی عدالتی در چنین بی عدالتی های تاریخی، ما نباید از خود سوال بپرسیم: @ من هر گونه متفاوت؟ من دائما انجام می دهند، و من گاهی اوقات از پاسخ گریزان ... نوشته از رمان در مقایسه باRemains of Day @ ضعیف است و دستگاه نقشه اصلی (هنر و ادبیاتی که شواهد را برای @ soul @ ارائه می دهند) نسبتا ترسناک است، اما Ishiguro باید در ایجاد آینده ای که تنها از نقطه نظر قهرمانان اصلی و طراحی ما را به همان و ایجاد ما احساس وحشت. رمان داستان علمی تخیلی است و در گوتیک دیگر، اما من دریغ می کنم که آن را تحت هر دو دسته قرار دهم، زیرا در نهایت به ماهیت زمانبندی موجودات انسانی از دیدگاه شخصیت محکوم اشاره می شود و درنتیجه فراتر از تقسیم بندی سبک ها رشد می کند. من آن را به همه دوستداران ادبیات جدی توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
ام ... من متاسفم اما من فقط آن را دوست نداشتم (چهره ی فریبنده را وارد کنید) چند بار من فکر کردم: \"آقا، اینجا برویم!\" اما بعد، نه، هیچ چیز، ندا. اکثریت کتاب احساس یک جلسه داشتند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هرگز ترکم مکن


 کتاب شیرفروش
 کتاب ببر سفید
 کتاب وصیت ها
 کتاب آدمکش کور
 کتاب پدی کلارک
 کتاب گیاهخوار