کتاب گرما و غبار

اثر روت پریور جابوالا از انتشارات افق - مترجم: مهدی غبرایی-جایزه من بوکر

در دهه 1920 در هندوستان استعماری، حرارت و گرد و خاک به داستان اولیویا، یک زن زیبا که از محدودیت های سازگاری و اجتماعی موقعیت او به عنوان همسر یک کارمند مهم انگلیسی انگلیسی خسته شده است، می گوید. اولیویا از تمایل به اشتیاق و استقلال، به طلسم نواب، یک شاهزاده کوچک هندی، عمیقا درگیر حملات باند و توطئه های جنایی است. او توسط جذاب نوابس و تحسین تهاجمی جذاب است، و به زودی شروع به صرف بسیاری از روز خود را در شرکت خود. اما پس از آن او باردار می شود، و مطمئن نیست از پدر و مادر کودک، او با یک معضل پیچ و خم مواجه است. واکنش او به بحران، شوهرش را تحقیر می کند و جامعه ی بریتانیا را خشمگین می کند، رسوایی رسمی که در طول عمر خود در طول عمر خود زندگی می کند.


خرید کتاب گرما و غبار
جستجوی کتاب گرما و غبار در گودریدز

معرفی کتاب گرما و غبار از نگاه کاربران
1975 @ حرارت و گرد و غبار @ و شایعات از جنگل توسط توماس Keneally تنها دو کتاب فهرست شده در سال 1975 بود و بحث وجود دارد در مورد اینکه آیا این دوم واقعا واقعا یک رمان بود همه (همانطور که با شیندلر Ark بود). روت پرورد Jhabvala تا به حال در حدود بیست سال است که او این کتاب را نوشت، در هند زندگی می کند و تاثیر بسیار خوبی بر خارجیان و گرما و گرد و غبارش دارد. نویسنده تلاش می کند تا نشان دهد که چگونه بین دوره های دو دوره زمانی، در غرب و شرق تغییر کرده است و چگونه هند در آن زمان تغییر کرده است، برای بهتر و بدتر. این کار به خوبی انجام می شود و حساسیت فرهنگی خوب را نشان می دهد. این کتاب داستان دو زن را که از پنجاه سال به هند می آیند و تأثیر آن بر آنها می گوید، می گوید. اغلب، هنگامی که یک کتاب از دو داستان در فریم های مختلف استفاده می کند، یک داستان بسیار قوی تر از دیگر است. این مورد در اینجا نیست، هر دو داستان نیروی برابر دارند، اما متاسفانه من احساس می کردم هر دو به همان اندازه ضعیف هستند. هیچ یک از اعمال زنانه به اندازه کافی توضیح داده نشده است که بتواند منطقی یا سازگار باشد (Spoiler) [چرا اولیویا تصمیم دارد سقط جنین کند؟ احتمالا به این دلیل است که می تواند کودک نواب باشد، اما پس چرا سقط جنین و سپس فرار او را، زمانی که او می تواند آن را با کودک انجام داده است؟ چرا Begum کمک به او ترتیب آن؟ آیا نواب می داند؟ او در مورد آن چه فکر می کند؟ آیا او پس از آن او را پذیرفته است؟ داگلاس در مورد آن چه فکر می کند؟ چرا اولیویا به نوشتنش به خواهرش متوقف می شود؟ چرا راوی رابطه جنسی با چید دارد؟ او او را جذاب و یا مانند او نمی کند. چرا او رابطه جنسی با Inder Lal دارد؟ چرا او تصمیم به سقط جنین می دهد و چرا او ذهن او را تغییر می دهد؟ (پنهان کردن اسپویلر)] از کتاب به طور کلی لذت بردم، اما احساس می کنم که باید کاندید های بهتر برای جایزه ای که در همان سال منتشر شده بود، باشد و روت پراشت جبه والا فیلمنامه نویس بسیار بهتر از رمان نویس بود.

مشاهده لینک اصلی
در نوجوانان و دهه 20 شما بی تردید ریشه های خود را ترک کنید و پرواز کنید تا جهان جدیدی را کشف کند، جذابیت جدید و در 30 یا 40 سالگی شما فکر می کنید که عمیق تر و عمیق تر برای ریشه های خود، گنجینه های پنهان، میراث، پاس، جذابیت قدیمی، حتی اگر آن را در گرما و گرد و غبار قرار دارد. این چیزی است که در این کتاب به آن اشاره شده است، زمانی که یک زن جوان، به هند باز می گردد برای بررسی روابط خانوادگی خود و شایعات و حقیقت در آن زمینه . او متفاوت است و او زندگی متفاوت و سفر را برای او انتخاب می کند. انتخاب به رفتن به حراج رسمی قدیمی زمانی که یک افسر زن بریتانیا فرار با شاهزاده هند است. جذابیت یک رسوایی، احتمالا عشق و یا ساده فقط خستگی ساده است. چرا ما این کار را انجام می دهند؟ چرا ما راحت و امنیت خانه را ترک می کنیم تا جهان را کشف کنیم یا اینکه چرا ما عمیق تر کاشته ایم نه اینکه رشد کنیم و خود را گسترش دهیم. آیا رگرسیون یا پیشرونده است؟ سوال این است که چرا ما آزمایش یا گرایش می کنیم. ماهیت اصلی همه انسانها، این چیزی است که ما را متفاوت می کند. ما از اشتباهات ما یاد نمی گیریم، ما گذشته را تنها نمی گذاریم، ما دوباره اصرار می ورزیم و دوباره تصور می کنیم که در این زمان متفاوت خواهد بود. به طور کلی گرما و گرد و خاک یک داستان ساده به خوبی نوشته شده است. این می تواند یک داستان از هر گونه بیگانه عجیب و غریب که در اطراف ویرانه های هند کاوش میراث هند و یا احتمالا تاریخ خود را از رژیم بریتانیا از گذشته است. تاریخ، میراث، حيوانات تنها اموال، استراحت متعلق به دیگران است. برای خواندن بررسیهای کتاب و کتابهای بیشتر، به وبلاگ من مراجعه کنید: Storywala

مشاهده لینک اصلی
برای شروع بسیار جذاب بود. او زیبایی صحنه را تنظیم کرد و بین داستان داستان راوی و مادربزرگش به شدت حرکت کرد. توصیف یک شهر کوچک فقیر در هند مستعمراتی و تکامل آن به یک شهر کوچکی مدرن و مدرن نیز کاملا واضح است، هرچند که کمی خسته کننده است. برخی از توصیف شخصیت ها بسیار خوب هستند، اما بعضی به نظر می رسد کمی کلیشه ای، مانند پسر بریتانیایی که تبدیل به یک sadhu شده است. با این حال، باید به منزله ی عادلانه با توجه به اینکه او به وضوح از یک دیدگاه غربیان نوشت و شاید برخی از چیزهایی که ممکن است آنها را نادیده بگیرد، توجهی نداشته است. در کل اولیویاس انووی، صداقت داگلاس، جذابیت نوابس ... همه آنها با هم زیبایی را ترکیب می کنند و گرما و گرد و خاک یک عنوان مناسب برای رمان است، با تمام صحنه های آن که در چشم انداز بی نظیر بازی می کنند، مخصوصا تمام سفرهای لیموزین در سراسر زمین از چهارراه انگلیس تا کاخ نواب. چیزی که من متوجه نشدم تا حدودی این بود که گرمابگیر بودن این موقعیت به رابطه بین اولیویا و نواب منجر نشد، اما شاید هرگز به آن نرسید. در نهایت، این کتاب من را ترک کرد که مایل به دانستن بیشتر درباره آنچه در ذهن اولیویاس بود، به ویژه در پایان. ممکن است قصد داشته باشیم که ما را به تصورات ما بسپاریم. من در مورد این کتاب خیلی به آن فکر نکردم، اما اکنون یک هفته گذشت و یک صحنه به ذهنم خطور میکند، مثل اینکه از یک فیلم و از کتابم متوجه شدم. پس از آن تصور بیش از حد داشت.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** این کتاب به طور موازی داستان های متناوب بین دهه 1920 و 1970 منتشر شده است. دو زن جوان هر دو انگلیسی، هر دو با هندوستان متصل به هند هستند، دو تجربیات متداول و متضاد از هند را که می شناسند ارائه می دهند. در دهه 1920، اولیویا، همسر خدمتگزار انگلیس، در عشق با شاهزاده محلی هندی، باردار می شود و شوهرش را برای او ترک می کند. شوهرش به انگلستان باز می گردد، دوباره ازدواج می کند و نوه او به هند می رود تا اطلاعاتی در مورد اولین همسرش پیدا کند. او همچنین توسط یک مرد هند باردار می شود، اما تصمیم می گیرد که در هند بماند. اگرچه 50 سال زمان خود را در هند جدا می کند، هند به نظر می رسد بی انتها است. پس از دیدن تئاتر شاهکار تطبیق نظرسنجی اسکات ها جواهر در تاج، من به دیدار بریتانیا از دیدگاه مدرن علاقه مند شدم. البته من کیپلینگ را خوانده بودم که وقتی جوانتر بودم می توانستم دستانم را بگیرم. من می دانم او از مد نیست، اما من خواندن کیم و آن را در مقایسه با حساب های مدرن هند است. من این کتاب را خیلی دوست دارم مخصوصا از آنجایی که دو قهرمان زن داشتم. این اولین کتاب در مورد هند است که در راج از نظر زنان سخن گفته است. با وجود اینکه بسیار کوتاه است، کمتر از 200 صفحه، این یک داستان جالب است.

مشاهده لینک اصلی
وقتی که من نتیجه گرفتم این داستان به خوبی نوشته شده اما بسیار افسرده است، هیچ وقت به خوبی به پایان نمی رسد. اگر ادامه دادم، من یک عادت خشمگین و ناامید به نظر می رسیدم. من به سادگی نمیتوانم آن را حفظ کنم، وقتی توسعه شخصیت ضعیف می شود، نه اینکه رشد کند، همانطور که داستان در حال حرکت است. من وقت ندارم بخوانم درباره شخصیت هایی که به پوچ بودن می اندیشند، مهم نیست که چقدر زیبایی آنها نوشته یا زمینه تاریخی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، در این مورد، زنان بیشتر ساده و بی عیب و نامناسب می شوند و بسیاری از تصمیمات بد را بدست می آورند - هرچه بدتر از گذشته - تا زمانی که فقط مراقب باشم. بدبختی، تجاوز به جنسی، به عنوان عشق مستدل، پذیرفته شده است، جنایات فجیع به نام دین یا فقر، شرح کلی زمانها و مکانها. * همه اینها * معده من من می توانم بیشتر از آن را بگیرم.این همه گفت: من هنوز کتاب خواندن در مورد هند است که آیا من افسرده نیست و یا پریشانی (من، بدون شک، نقش در بررسی من نقش ...) من رسما شنود گذاشته شده از تمایل به خواندن کتاب های مربوط به هند برای مدتی. نیاز به یک تعطیلات شاید کمی بیشتر از این به این موضوع برسم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گرما و غبار


 کتاب گردهمایی
 کتاب شیرفروش
 کتاب فهرست شیندلر
 کتاب پدی کلارک
 کتاب سرگذشت واقعی دار و دسته ی کلی
 کتاب میهن فروش